Nauka górą! Wybierz swój kierunek studiów. Rekrutacja na studia już w czerwcu 2024

Aktualności

Udane Dni Nowych Technologii w Science Point Lab

Data: 13.03.2024 Kategoria: Ogólne

Od środy 6 marca do soboty 9 marca na odwiedzających Minicentrum Nauki w Gemini Park czekały pokazy i warsztaty z udziałem zaproszonych firm oraz pracowników i studentów z kół naukowych UBB. Wydarzenia były skoncentrowane na prezentacji nowoczesnych technologii, urządzeń i rozwiązań informatycznych oraz technicznych.

Niezależnie od wieku czy doświadczenia, każdy znalazł coś ciekawego dla siebie. Była to niepowtarzalna okazja do eksperymentowania i zgłębiania możliwości, jakie dają nowe technologie i odkrywania, jak nowoczesne rozwiązania mogą zmieniać nasze życie! Program był z pewnością zróżnicowany i oferował dzieciom i dorosłym wiele możliwości do zapoznania się z nowymi technologiami.

W środę i czwartek gościliśmy FabLab z Bielska-Białej (https://www.facebook.com/fablab24) . Jak sami o sobie piszą, FabLab to „…laboratorium produkcji, miejsce gdzie swój pomysł możesz zamienić w rzeczywisty przedmiot!” W obszarze zainteresowania firmy jest druk 3D, szybkie prototypowanie i modelowanie przestrzenne, a także warsztaty i szkolenia dla najmłodszych. 

Firma ASTOR, dostarczająca inteligentne technologie dla przemysłu, zaprezentowała robota Astorino – rewolucyjne rozwiązanie do nauki robotyki przemysłowej.

Centrum Inżynieryjne Sp. z o.o., mgr inż. Damian Kolny i Koło Naukowe VIP UBB prezentowali wirtualną fabrykę, a sekcja koła informatycznego RESET Gamedev działającega na Uniwersytecie Bielsko-Bialskim pokazała technologię VR. Nowe metody pomiarowe przy zastosowaniu technologii laserowych i ręcznych skanerów z pewnością zaciekawiły odwiedzających. Firma IDT ERA Dronów podzieliła się swoim doświadczeniem w praktycznym zastosowaniu dronów dzięki współpracy z przedstawicielami wielu branż, między innymi Lasów Państwowych, geodezji czy rolnictwa.

W piątek 8 marca nie zabrakło naukowych akcentów dedykowanych szczególnie dla Pań. Prelekcję poprowadził dr hab. inż. Robert Drobina, prof. UBB z Katedry Inżynierii Produkcji.

©2023 UBB. Wszystkie prawa zastrzeżone. Realizacja: OPTeam S.A.

fundusze.webp

polska.webp

ue.webp

Zapisano